CopyRight+CopyLeft

Нет-Бібліотеки і Авторські права в УКРАЇНІ
Роман Сухінський


BIBLOS 28.01.2005 00:41 Частина друга

Стаття коректувалась і поповнювалась до 5.05.05 після чого була опублікована.

Прочитавши статті в НЕТ-і опубліковані державними органами і організаціями бачу таке:

-Європа виділила гроші на проект «Bibliotheca Universalis»
-UNESCO має безліч програм даного напрямку (починаючи від програмного забезпечення, і закінчуючи Грандами: до речі, Росія вже на повному ходу тестує дані продукти, є цілий інститут що цим тільки і займається! Програмне забезпечення має УКРАЇНСЬКУ ЛОКАЛІЗАЦІЮ!!! але в і-неті я не знайшов жодної бібліотеки, яка працювала б на цьому коді(програмі). А закордоном просто так локалізацій ніхто не робить на такі великі програмні коди (87mb)...)
-Наші державні установи "раді стараться", молодці, працюють на випередження де йде мова про гроші... Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України"
Президія НАН України від 17 травня 2000 р. N 133 (п. 4.1— 4.4)
Кабінет Міністрів України 25 серпня 2004 р. N 1085 "Про затвердження Державної програми розвитку діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського на 2005-2010 роки"
-А ВЕЛИКІ державні бібліотеки "раді стараться", щоб отримати собі щось...
(...Сьогодні бібліотеки України не можуть похвалитися значними досягненнями та високим рівнем фінансування програм створення електронних бібліотек...)
-Вільні електронні бібліотеки не потрібні ДЕРЖАВІ: вони не поділяться (ПРИБУТКАМИ, книго-фондами...)
вони не будуть слухатися "по-Державному"
вони мають певний запас для протистояння держбібліотекам (можуть мігрувати, змінювати обличча..., важко знайти)
важко заставити обмежити доступ для певних напрямків (нет-бібліотеки працюють за добре відомим принципом: "АБО ВСЕ, АБО НІЧОГО!"
вони створені Людьми-для-Людей (PtP)

Тому найпростіший спосіб для держбібліотек - потихеньку набирати дані, до яких зараз загального доступу не має, а коли появляться Великі "ГРАНДИ" і т.д. на державному рівні, перебрати "фінансові потоки" пред`явивши свої каталоги. Далі легалізувати свої дані і відкинути за лінію закону інші нет-бібліотеки, "проштовхнувши" свої закони з вузькими місцями для державних бібліотек; вже зараз ці нотки звучать:
"...-визначення статусу Національної електронної бібліотеки України як складової й особливо цінної частини національних інформаційних ресурсів;
-захист авторського права та інших форм інтелектуальної власності при функціонуванні Бібліотеки..."

Першим пунктом "цінна", а другим - вже "авторські права при функціонуванні"
В наступній статті, приведу вже більш конкретні місця в діючих Законах, де вже явно відслідковується вище названа тенденція!

ВСЕ.

НЕТ-бібліотек просто дуже, дуже, дуже акуратно бажають ПОЗБУТИСЬ. Маємо суперприлкад з Узбекистану, де взагалі "поскорочували" будь-які бібліотеки. Маю надію в нас до цього не дійде.
В Україні вже кілька раз пробували провести "легалізацію" прав в сфері Інформаційно-Комп'ютерних технологій. Все частіше появляються публікації про те що гряде, все більше "чиновницьких наказів" з цього приводу.
Що трапиться в цей період змін, особисто я не можу повністю передбачити, але на Україні немає Мошкова з друзями, який візьметься всеголосно захистити нет-бібліотеки!

Висновки і вибір тільки за Вами.

Для тих власників НЕТ-бібліотек, які готові йти далі - К Е Б У

P.S. Як виявилось, цю тенденцію вже бачили, до мене, та нажаль гарні ідеї "завіялись" в буремності часу

"Вовка боятись - в ліс не ходити"

Українське народне прислів`я

17.03.05 22:25 Роман Сухінський
Попередня| Огляд |Продовження далі

https://www.BIBLOS.org.ua/


Повернутись ... На головну сторінку

Дизайн DaK ® ©


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
eXTReMe Tracker