BIBLOS.org.ua електронна бібліотека
Про бібліотеку BIBLOS "BIBLOS"Про бібліотеку BIBLOS

BIBLOS є WEB-орієнтована електронна онлайн бібліотека загального доступу з україномовним спрямуванням.
Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   
Хронографія розвитку

Бібліотека розроблялась на добровільних засадах з метою дати можливість користуватись студентам та викладачам великим файловим архівом книг і статей різного напрямку для одного із коледжів України. В такій формі проект не був сприйнятий, однак "загинути" йому не дали.

Такі події зумовили появу Мети: створити СПРАВЖНЮ бібліотеку, цінну і необхідну, україномовної орієнтації, але без "дикунського націоналізму, фанатизму", найкраще безко��товну. Де рецензентом є саме життя.

Щоб не бути голослівним, скажу так:
Взяти наповнення, доступність та швидкість Fictionbook.lib та "Бібліотеки Мошкова" змішати з графікою сайта "Ніка Перумова", зберігаючи індивідуальність і злегка підмішуючи національний колорит отримаємо те, про що мріється!!! :-0

Це звісно ідеал - от до нього будемо старатись досягти.

Створено бібліотеку BIBLOS на початку травня 2001 року компанією за всебічної допомоги та сприяння м.о."СТРІХА", як інтранет-проект, із суто україномовним спрямуванням, для внутрішнього використання. Оновлений та адаптований проект 8 червня 2001 розмістили в інтернеті. Бібліотека почала жити новим життям і новими проблемами. Ім'я BIBLOS прийшло в лютому 2001 року, та лише в січні 2002 почав адекватно функціонувати сайт, але як все безкоштовне, живе завдяки допомозі або різко обмежує ареал свого існування.

Звичайно це стимулювало до пошуку коштів.

В останні три роки інтерес до азартних книг та путівників значно збільшується. Наприклад, сьогодні покер вважається набагато більше видом спорту, ніж азартною грою, але оволодіти навичками покеру досить складно і складно. Потрібно багато відданості, досліджень та знань. Інтернет-казино визнали потребу та інтереси гравця та дозволили можливість вільної гри. Скористайтеся цим привілеєм на сайті Pokerfranceenligne.co та грайте в безкоштовний покер на базі Playtech. Це достатній спосіб засвоїти основні правила та стратегії.

Є така організація "закордонна" на Україні - "IREX", спеціалісти якої вважають безперспективним даний проект. В 2002 році сайт був поданий на конкурс для фінансування - лист-відповідь можна прочитати тут. А висновки робіть самі...
Я лише дозволю висловити свою думку з даного приводу: сайт BIBLOS , поки що, не претендує на найвищі оцінки, але ... дуже багато проектів які профінансовано даною організацією(сходіть самі подивіться), "напівмертві" або "мертві". Тобто динамічного поповнення чи росту, бодай дрібного - немає.
Так на середину 2003 знову прийшлось закрити зовнішній доступ до бібліотеки.

. . . А тепер про хороше. Ми нездались!

Мене підтримали морально і технічно в м.о."СТРІХА". Я відчув, що потрібно працювати далі.

Дана бібліотека живе, постійно поповнюється, і є безкоштовною за умов дотримання приватних угод.

На початок 2004 року приєдналось двоє постійних добровольців. Тому, в тексті більше "Ми" .. , далі>>

Також BIBLOS з 16.11.2004 по 15.06.2006 була доступна:
- https://biblos.ternopil.net/ - "БІБЛОС.Тернопіль" за сприяння https://www.ternopil.net/, за що окремо хочу і кажу "Велетенське Дякую!"- адміну сайту Тернопіль.net. Це була гарна і важлива в практичному плані співпраця, яка в силу обставин завершилась.

Створювачі бібліотеки особливо вдячні своїм друзям та знайомим за допомогу, сприяння і розуміння.

З 1-09-2006 бібліотека знову в загальному доступі https://www.BIBLOS.org.ua/ завдяки EOMY.net
Локально BIBLOS був доступний з підмереж:
https://www.bit.te.ua/,
https://www.ssft.net/,
https://www.tu.edu.te.ua/

Тексти книг по можливості вичитують, роблять правку, стилізують і розміщують на сайті. (Ця кропітка робота потребує часу і бажання. Важко знайти зараз людей котрі готові робити безкоштовно роботу. Якщо Ви знайшли помилку у наших текстах, і бажаєте мовний світ бібліотеки зробити чистішим, відвідайте сторінку на якій є алгоритими Ваших дій у таких ситуаціях - Потрібна допомога - "Є Помилка у тексті ")

На даний момент бібліотека потребує певної матеріальної підтримки. Шукаємо тих, хто може оцінити необхідність існування НАШОЇ бібліотеки.


BIBLOS - як це зрозуміти.

Розуміти можна так, як вам бажається. А по справжньому це так:

Багато перебрав слів, наслухався порад, і ось відібрано слова. Почалась перевірка - "досьє" >:-) на кожне слово. Перевертаючи дані натрапив на чергове слово. Воно мене не дуже зацікавило, але щось було від бібліотеки, і справді:

- Перш за все, це загально прийнята думка лінгвістів, що слово БІБЛІОТЕКА в слов'ян походить саме від грецького слова 'BIBLOS'(яке прийшло з Єгипту) - книга ( нажаль на 2010 рік, статті дивним чином пристаріли і власники поновивлись, але раніше це було тут: https://effata.lds.lviv.ua/files/statti/014.html...Сама назва Біблія — походить від гр. biblos, який грецька мова перейняла від Єгипетського словництва, де воно означало "папірус",... або російськомовне https://respect.com.ua/Bear/Bear21/Bear21.htm...Впервые слово «книга» было применено греками, что на их языке звучало как «библос» (biblos)). На це я звернув увагу, але це було лише причиною, щоб продовжити збір даних. Далі була робота ...

- "BI" з грецької ��значає двічі, подвоєно; "LOS" з польської мови - білет, як правило щасливий білет в грі (в тому числі в долі). "B" - сполучник між двома даними словами - згодіться подвоєне щастя теж непогано! (СЛОВОБЛУДЦТВО це). А от далі

- "BIBLIA" знайома багатьом назва книги, зміст якої неможливо оцінити земними критеріями.

- Є одна стара легенда на івриті, згідно якої, на першій книзі яка розповідала про Христа, був напис 'BIBLOS'. Писалось тоді таке слово зовсім по іншому, але звуковий еквівалент практично не зазнав змін!
Тобто, можливо, що одна із перших, що варта уваги людства, книг - саме так називалась.


Остання знахідка змусила остаточно забути про всі решта варіанти. Зараз триває робота, щоб отримати будь-яку додаткову інформацію про дану книгу, чи легенду. Якщо знайдеться оригінал напису, він буде тут .

2008 рік,24 січня - нова знахідка, на користь вибраного імені для бібліотеки. Як відомо, писемність виникла десь коло 3 000 років до нашої ери. Однак, алфавітна система виникла набагато пізніше.
Офіційна версія - алфавіт придумали фінікійці, які інтенсивно розвивали торгівлю. Найбільшим їхнім містом було портове місто Біблос (BYBLOS), в якому і винайшли систему алфавіту, і з якого ця система поширилась та стала для всіх народів обов'язковим і невід'ємним атрибутом не тільки культури,але й життя.Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET, для BIBLOS теж
eXTReMe Tracker, for BIBLOS