Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   

Дорожня аптечка

Дорожня аптечка є однією з необхідних складових безпечної подорожі,не тільки автомобілем.

Хочу одразу зауважити - дорожня аптечка і автомобільна аптечка, подібні, але з практичної точки зору дорожня, набагато об'ємніша що-до лікарських препаратів. Автомобільна аптечка має перелік обов`язкових медпрепаратів,її ціна в аптеці досить далека від реальної вартості, а най головніше - комплектація лише для першої НЕВІДКЛАДНОЇ допомоги та й те ще можна поставити під сумнів!

Почнемо з упаковки.

Упаковка повинна бути герметичною (оскільки більшість препаратів псуються за умов підвищеної вологості), міцною і легкою. Рекомендується зробити амортизуючі прокладки всередині упаковки, щоб вберегти лікарські засоби при струсах та ударах. Бажано, щоб упаковка була яскравого кольору з відповідним маркуванням: напис „Аптечка” або ж намальований червоний хрест, які б дозволили без зайвих зусиль зорієнтуватися в критичній ситуації.

Перед тим, як скласти медикаменти до упаковки, слід переконатися в цілісності та неушкодженості упаковки і маркування кожного з лікарських засобів. Не покладайтеся на пам’ять та знання. Аптечкою може скористатися і не знайома з її вмістом людина, а прострочений препарат виявиться в кращому випадку просто неефективним. Медикаменти без вказаної назви і терміну придатності слід замінити новими і свіжими.

До аптечки слід також покласти рекомендацію по застосуванню тих чи інших засобів(просто роздрукуйте статтю, яку читаєте), що допоможе вам більш впевнено надавати першу допомогу до моменту прибуття лікаря чи швидкої допомоги.

Консультація лікаря є обов’язковою!

Для перев’язок при кровотечах та пораненнях, накладання пов’язок слід мати:

* Бинт стерильний

* Бинт нестерильний широкий (14см)

* Вата медична

* Еластичний бинт

* Лейкопластир

* Пластир бактерицидний

* Джгут гумовий

Знезаражуючі засоби:

* Настоянка йоду 3-5% (для обробки країв ран)

* Розчин діамантового зеленого 1-3-5%(зеленка) (для обробки країв ран)

* Перекис водню 3%(для змочування,орошення поверхні рани)

* Пантенол (для обробки опікових поверхонь, в тому числі після сонячного опіку, для обробки ран)

* Інгаліпт (антисептичний і протизапальний засіб при запаленні слизової оболонки ротової порожнини, ангінах)

* Стрептоцид (для присипки ран. Знезаражує і підсушує поверхню рани)

* Пантоцид в таблетках (для знезараження води: одну таблетку пантоциду розчиняють в 0,5-0,7л води і витримують 15хвилин). (

)

Засоби при шлунково-кишкових захворюваннях

* Вугілля активоване (карболен,Сорбекс) (при діареї, харчових отруєннях, метеоризмі). Застосовують по 1 таблетці на 10кг ваги, Сорбекс - 2 капсули.

* Іммодіум (Лоперамід, Каопектат,Лінекс) (при діареї). Перший прийом 2 таблетки або капсули, далі по 1 таблетці після кожного випорожнення, не довше 3 днів! Дітям дозування інше!

* Фталазол (Левоміцитин,Ніфуроксазид), антибактеріальний препарат (при дизентерії, ентероколіті, харчових отруєннях). Призначають по 2 таблетки 3 рази на день після їжі.

* Бісакодил (Фортранс, касторова чи соняшникова олія, очисна клізма) (при запорах). Для внутрішнього застосування. Дорослим призначають по 5-15мг, дітям у віці 2-8 років — по 5мг, дітям у віці 8-14 років — по 10мг. Препарат приймають 1 раз на добу перед сном або вранці за 0,5 години до їжі. Олії - мінімум по 1 столовій ложці перед кожним прийомом їжі.Фортранс - 1 пакетикна 1 літр пити невиликими порціями що 15 хилин, при неефективності на протязі 2-4 годин з моменту прийому використати інший препарат!

Серцево-судинні засоби

* Валідол (при болях в ділянці серця(стенокардії), істеріях, неврозах, як протирвотний засіб при морській і повітряній хворобі по 1 таблетці під язик)

* Нітрогліцерин (при сильних болях, які не минають після прийому валідолу на протязі 15-20хв; приймають по 1 таблетці під язик).

* Валокордин, корвалол (приймають при прискореному серцебитті, болях в ділянці серця, як заспокійливе і снодійне по 20-30 крапель, розчинених в невеликій кількості води)

* Кофеїн (при слабкості серцевої діяльності). Застосовують рідко

Протизапальні засоби

* Макропен, Доксициклін (антибіотики широкого спектра дії. Приймати тільки за призначенням лікаря)

* Сульфацил-натрій (при кон’юктивітах — запаленні слизової оболонки ока).

Жарознижуючі і знеболюючі засоби

* Аспірин (по 1 таблетці 3 рази на день після їжі)

* Зубні краплі (дітям Дентол,бейбідент,камістат)(при зубному болі змочену краплями вату кладуть на хворий зуб)

* Дімедрол (при високій температурі (більше 38ºC), алергії; можна поєднувати з аспірином. Приймають по 1-2 таблетки на день після їжі).

Інші засоби

* Термометр

* Піпетка

* Церукал (протирвотний препарат)

* Но-шпа (спазмолітичний препарат. Приймають при приступах жовчно - і сечо-камяної хвороби, спазмах шлунка і кишечника по 1-2 таблетки 2-3 рази на день)

* Аерон, "Таблетки від захитування" (для профілактики і лікування морської та повітряної хвороб. Приймати по 1-2 таблетки при появі головного болю, нудоти, блювання) (

)

* Тонка капронова нитка (для видалення кліща, якщо при спробі його видалення головка залишилася в шкірі. При цьому на головку кліща одягають петельку і висмикують її).

У будь-якій аптеці можна придбати вже укомплектовану дорожню аптечку. Орієнтовна вартість 40грн(весна 2008). Але як доводить практика, вмісту такої аптечки недостатньо для надання першої допомоги. Складаючи дорожню аптечку, слід передусім враховувати те, які препарати можуть знадобитися саме вам. До основного списку препаратів ви додасте ще свій власний.

Дивитись також "ДОМАШНЯ АПТЕЧКА"



Основне, що ви повинні пам’ятати: при появі хворобливого стану постарайтесь якомога скоріше проконсультуватися з лікарем! Уважно читайте написи на ліках,якщо виник найменший сумнів - читайте інструкцію! Якщо навіть поряд не буде аптеки, у вас з собою є найнеобхідніше.

Підготував TasiK (R) 2007-2015 | Опубліковано BIBLOS.org.ua

Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET, для BIBLOS теж
eXTReMe Tracker, for BIBLOS