Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   
WWW

'Краще дивитись будь-яким броузером'
Кампанія за броузер-неспецифічний WWW (українською-UA)


Оригінал знаходиться на : https://www.BIBLOS.org.ua/TOOLS/AnyBrows/bestSeeAnyBrowsers_UA.php
Краще дивитись будь-яким броузером! UA Best see with any browser Краще дивитись будь-яким броузером! UA

Альтернативні переклади: 39 мов (Alternate language translations available: 39 languages)

Відвідайте Форум (Any Browser Forum)(USA) для обговорення загальнодоступного web-дизайну!

Останній раз модифіковано: 03,October 2012

Нотатки: Ця сторінка була написана Карі Д. Бурстейн (Cari D.Burstein) та перекладено Українською мовою LanceloT-ом від К Е Б У , розміщена у BIBLOS , щоб розповісти про кампанію 'Краще дивитись будь-яким броузером'. Якщо Ви сюди потрапили з веб-сайту в якому розміщений малюнок (банер, кнопка і т.і.) або текст 'Краще дивитись будь-яким броузером', це означає що автор сайту згідний з даною кампанією і бере участь у спробі "розморозити" броузер-специфічний веб-дизайн. Читайте далі для інформації про те: що це собою являє, та щоб детальніше ознайомитись,- можливо, Ви забажаєте прийняти участь.

"Здається, той хто вивішує гасло 'Ця сторінка краще всього дивиться Х Броузером' на веб-сторінці, сумує за недобрими старими днями, до того, як з'явився WWW(веб),- коли користувачі інтернет мали мізерний шанс прочитати документ, який набрано на іншому комп'ютері, іншому текстовому редакторі, чи в іншій комп'ютерній мережі."
- Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) в Technology Review, Липень 1996

Якщо Ви прийшли на цю сторінку, вам імовірно видається цікавою кнопка 'Краще дивитись будь-яким броузером' на ній. Ось моє пояснення. Мене дуже засмучує схильність проектування Веб-сайтів тільки для певних броузерів і ігнорування решти. Страшенно прикро для мене відвідувати Веб-сайт і виявляти, що я відкинутий до того часу, поки я не скористаюсь Нетскейпом чи ІнтернетЕксплорером. Також дуже прикро відвідувати веб-сайти, котрі впускают тебе з будь-яким броузером, але використовують теги що містяться в кількох популярних броузерах, або відкидають підтримку для текстових броузерів.

Я хочу змінити цю тенденцію. Я знаю, що сам я не зможу змінити Веб, але кожна крапля праці зараховується, і це мій голос за незалежний ні від платформи, ні від броузера WWW. І так, я розмістив кнопку 'Краще дивитись будь-яким броузером' щоб показати, що я стараюсь створити мої сторінки такими, які можна оглядати у всіх броузерах, повністю функціональними. Деякі сторінки можуть виглядати краще в одних броузерах ніж в інших, але всі вони повинні бути читабельними будь-яким броузером. Я пробую використовувати броузер-специфічні теги в допустимій формі, і тільки тоді, коли є важлива причина для їх використання, та в тих випадках, коли я використовував броузер-специфічне програмування, таке як image maps, рамки, Java, і т.д., я роблю все що можу, щоб надати альтернативу броузерам які їх не підтримують. Будь ласка повідомте мене, якщо Ви зустрінетесь з чимось не працюючим на моїх сторінках у вашому броузері (будьте специфічні в тому який броузер Ви користаєте, і що не працювало.) і я спробую це виправити.

Я запрошую будь-кого, хто бажає брати участь у цій спробі, скопіювати малюнок (банер, кнопку і т.і.), який зроблено мною для мого веб-сайту і використовувати його на ваших власних сторінках, або використати один із кількох малюнків (банерів, кнопок і т.і.) наданих іншими учасниками цієї кампанії. Якщо Ви бажаєте зробити інші малюнки (банер, кнопка і т.і.) для кампанії, Будь ласка! (і повідмте мене, чи можу я надати ваш малюнок (банер, кнопку і т.і.) для використання іншим). Я не художник, і я знаю, що малюнок (банер, кнопка і т.і.) який я зробив, не виглядає гарно. Я надав би перевагу, щоб Ви розмістили малюнок (банер, кнопку і т.і.) разом із посиланням на дану сторінку так, щоб люди знали про що це все. Або ж зробіть вашу власну сторінку про цю кампанію. А якщо не бажаєте, як на мене теж непогано.

Ось приклад HTML, який Ви можете використати, якщо сподобається:

<p align="center"><a href="https://www.anybrowser.org/campaign/anybrowser_ua.html"> <img src="шлях-до-малюнка/малюнок" width="ширина-малюнка-в-пікселях" height="висота-малюнка-в-пікселях" alt="Краще дивитись будь-яким броузером! UA" border="0"></a></p>

Гтовий код в HTML, для встановлення його на сторінку в інтернеті:

<p align="center"><a href="https://www.anybrowser.org/campaign/anybrowser_ua.html"> <img src="https://www.BIBLOS.org.ua/TOOLS/AnyBrows/anybrowsDaKstudio.gif" width="88" height="31" alt="Краще дивитись будь-яким броузером! UA" border="0"></a></p>

Краще дивитись будь-яким броузером! UA

Нотатки: Вам потрібно вибрати один із малюнків (банер, кнопка і т.і.) тут (Any Browser Graphics) і скопіювати його в директорію вашого сайту, та змінити вище наведений код так, щоб він відповідав вашим Налаштуванням та вибраному вами малюнку(банер, кнопка і т.і.).

Якщо Ви не бажаєте розмістити малюнок (банер, кнопка і т.і.) на вашому сайті, але хотіли б, щоб люди знали, що ваш сайт зроблено для работи з будь-яким броузером, Ви можете просто додати "текстове повідомлення" на сайті, щось на зразок 'Краще дивитись будь-яким броузером', або щось інше, що надумаєте. Було б непогано розмістити із "текстовим повідомленням"-посилання на цю сторінку, щоб інші могли отримати більше інформації про цю кампанію. Або можете розробити свою маленьку сторінку.

Якщо Ви розробляєте Веб-сайти, що читаються в будь-якому броузері, є дві причини розміщення малюнка (банера, кнопки і т.і.) і/чи тексту у вашому сайті:

  1. Щоб дати зрозуміти вашим відвідувачам, що Ви стараєтесь зробити ваші сайти корисними для кожного.
  2. Щоб заохочувати інших людей розробляти їх сайти так, щоб ті читались у всіх броузерах.

Я зробив Керівництво по Дизайну Доступних Сайтів (Accessible Site Design Guide)(USA) де обговорюються доступність Web-сторінок, і як зробити вашу сторінку якомога доступнішою. Це не є керівництво по HTML, це лише допоможе виявити вузькі місця доступності веб-сторінок. Також перегляньте сайти, що перелічено далі, для додаткової інформації.

Якщо Ви зустрінете в інтернеті сайти які недоступні, і вам захочеться заохотити їх зробити ці сторінки читабельними у будь-якому броузері, було б непогано надіслати їм повідомлення. Ось кілька прикладів повідомлень (USA).

Я сподіваюсь Ви приєднаєтесь до спроби "розмороження" броузер-специфічного Web-дизайну.

Повідомте мене, якщо у вас є які-небудь запитання, коментарі чи пропозиції за адресою cdaveb DOG anybrowser DOT org.

Для подальшої інформації:

Related Sites:

Інші малюнки (банери, кнопки і т.і.) для кампанії (Знайдіть там малюнок саме для вашого сайту)

Web Sites Participating in this campaign (Списки сайтів учасників) (Увага- це Дуже Довгий список. Якщо вас немає у списку і Ви бажаєете там бути, будь ласка надішліть лист мені через електронну пошту)

Приклади Листів(USA) (Заохочуйте сайти які Ви відвідуєте робити сторінки читабельними будь-яким броузером)

Переклади цієї сторінки на інші мови: 39 мов (Alternate language translations available: 39 languages)

Будь ласка повідомте мене на cdaveb AT anybrowser DOT org(USA) якщо Ви хотіли б добровільно перевести цей сайт.

Cari D.Burstein - cdaveb DOG anybrowser DOT org

Від перекладача: Дуже хочу подякувати за коректуру і багаторазову перевірку Natali

...про переклад LanceloT

Краще дивитись будь-яким броузером! Українською (UA)

https://www.BIBLOS.org.ua/


Повернутись ... На головну сторінку

Дизайн DaK ® ©

Каталог       Спеціальне    Пошук    покласти книгу     ЧаПи (FAQ)    Приватні угоди та © ®     Новини у BIBLOS    
BIBLOS.org.ua       Для життя    Самвидав    Контакти    Про бібліотеку    BIBLOS    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA    BIBLOS.in   

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET, для BIBLOS теж
eXTReMe Tracker, for BIBLOS